Konstrukcja ogrodzenie z Winylu na ogrodzenie i bramę ze sztachet nie potrzebuje zezwolenia na to ani zgłaszania tego faktu gminie prócz wyjątkowych przypadków.

Budowa balaski plastikowe na plot i bramę ze sztachetek nie potrzebuje zezwolenia na to ani sygnalizowania tego faktu starostwu powiatowemu nie licząc kilku wypadków.

Plot Winylowe na ogrodzenie i bramkę ze sztachet nie przewyższające poziomu 2,2 m umieszczane miedzy dwoma ościennymi nieruchomościami nie zadają żadnych formalności urzędowych. Tyczy się to tez ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:

  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także pozostałych miejsc publicznych (nie dotyczy płotów w pobliżu dróg prywatnych a także wewnętrznych nie będących drogami publicznymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania ogrodzenie z PCV na plot i bramkę ze sztachetek dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym lub urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu budowy płotu winno określać formę ogrodzenia, metodę wykonania jego montażu a także planowany termin rozpoczęcia budowy.
  5. Prócz zgłoszenia wypada doczepić oświadczenie o prawie do zarządzania nieruchomością w celach budowlanych a także jeśli jest to wymagane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Od czasu do czasu do stawiania plot PVC na plot i bramkę ze sztachet wymagane są ponadprogramowe uzgodnienia tj. np. zgoda administratora drogi na lokalizacje zjazdu.

Stawianie płotu wolno zacząć po 30 dniach od czasu zgłoszenia planowania jego budowy, o ile urząd nie wniesie przedtem protestu. Protest może zaistnieć w sytuacji, gdy projektowane sztachetki plastykowe na plot i furtę ze sztachetek jest nieadekwatne z ustaleniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym projektowanej drogi. W sytuacji jak proponowane balaski PVC na ogrodzenie i furtkę sztachetowaprawdopodobnie może zagrażać bezpieczeństwu ludzi albo mienia, np. przez ograniczanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może wymagać otrzymania pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamiaru budowy ogrodzenia jest ważne przez dwa lata. Wstrzymanie zapoczątkowania robót przez ów czas skutkuje unieważnieniem zgłoszenia oraz w wypadku chęci zbudowania ogrodzenia potrzebne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s